Üyelik Sözleşmesi

Üyelik Sözleşmesi

İşbu Websitesi’ne ve Websitesi’nde yer alan içeriğe ilişkin tüm haklar EDENRED veya ilgili lisans verenlere ait olup olup, Websitesi üzerinde her türlü düzenleme, değişiklik, kullanım ve tasarruf yetkisi yalnızca EDENRED’e aittir. Websitesi’nde yer alan içerik, işbu Üyelik Sözleşmesi’nde (“Sözleşme”) ve Websitesi’nde açıkça belirlenen amaçlar dışında kullanılamaz. Lütfen Websitesi’ni kullanmadan ve üyeliğinizi onaylamadan önce işbu Sözleşme’yi dikkatle okuyunuz. 


Tanımlar 
EDENRED: Edenred Türkiye 
Edenred Kurumsal Çözümler A.Ş. 
Boğaziçi Kurumlar V.D. 9470043431 
Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cad. Vadi İstanbul Park Sitesi 7B Blok No:7C İç Kapı No:10 34485 Sarıyer, İstanbul 
Websitesi: www.ticket.com.tr; https://www.edenred.com.tr; https://www.onerkazan.com.tr; https://express.ticket.com.tr; www.online.ticket.com.tr; Ticket Türkiye IOS ve Android Uygulamaları 
Kişi/Firma: Edenred tarafından veya üyeler tarafından temas kurulmuş, kayıt işlemleri sisteme alınmış gerçek veya tüzel kişiler. 
 
Genel Koşullar 
Websitesi üzerinde her tür kullanım ve tasarruf yetkisi EDENRED’e ait olup, Websitesi’ne girmek ve sunulan hizmetleri/modülleri kullanmakla Websitesi’nin kullanım ve Sözleşme kurallarını kabul etmiş sayılmaktasınız. EDENRED Websitesi ve Website uzantısında, Sözleşme şartları da dahil olmak üzere, mevcut her tür hizmet, ürün, Websitesi’ni kullanma koşulları ile Websitesi’nde sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın yeniden organize etme, düzenleme, değiştirme ve yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler Websitesi’nde yayım anında yürürlüğe girer. 
Websitesi’nde yer alan bilgiler, zaman zaman fiili durum ve değişikliklerin gerisinde kalabilir; EDENRED bundan dolayı meydana gelebilecek zararlardan ve sonuçlardan ötürü sorumluluk kabul etmemektedir. 
EDENRED sistemin sağlıklı işlemesi ve güvenliği için mevcut şartlar dahilinde makul ve gerekli önlemleri almaktadır. Ancak alınan bu önlemlere rağmen EDENRED’in ağır kusurundan kaynaklanmayan diğer sebepler neticesinde; işlemlerin kesintiye uğraması, hata, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha, izinsiz veya yetkisiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi, kullanılması, şifrenin kaybedilmesi ve benzeri diğer tüm durumlardan ötürü meydana gelebilecek her türlü zarardan dolayı EDENRED herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. 


Web Sayfalarına Link Verilmesi 
Websitesi üzerinden başka sitelere link verilmesi mümkündür. EDENRED link verilen sayfalardaki bilgilerin doğruluğunu garanti etmemekte, bu yönde herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır. Bu sitelere erişilmesiyle ve sitelerin kullanılmasıyla bağlantılı olarak doğabilecek zararlar kullanıcının kendi sorumluluğundadır. 
EDENRED, kendi takdirine bağlı olarak bu tür linkleri dilediği şekilde haber vermeksizin Websitesi’nden kaldırabilir, başka sitelere link verilmesini kendi yazılı muvafakatına bağlayabilir. 


Fikri Mülkiyet Haklarına İlişkin Uyarı 
Websitesi’nin sahibi EDENRED olup; Websitesi’nde yer alan içeriklere ilişkin tüm haklar EDENRED ve/veya  ilgili lisans sağlayanlardır. Bu sayfada bulunan bilgiler, yazılar, resimler, markalar, logolar, sloganlar, yazılım ve diğer işaretler ile sair fikri mülkiyet haklarına ilişkin bilgilerin korunmasına yönelik yazılımlarla, sayfa düzeni ve işbu web sayfasının sunumu EDENRED’in ya da EDENRED’in lisans aldığı/sağladığı kuruluşların mülkiyetindedir. 
Websitesi’nde yer alan eserlerin ve bilgilerin tüm mali hakları (işleme, çoğaltma, yayma, temsil ve umuma arz) tamamen EDENRED’e ve ilgili lisans verenlere aittir ve kısmen de olsa bu hakların kullanılması ancak ticari olmayan kişisel amaçlarla mümkündür. 

Sorumlulukların Sınırlandırılması ve Tazminat 
EDENRED Websitesi içerisinde yer alan her türlü yazılı ve görsel içeriği güncel tutmak adına gereken makul özeni gösterecektir ancak işbu içeriklerden kaynaklanacak zararlardan ağır kusuru dışında sorumlu tutulamaz. 
Sistemimize kayıtlı olan veya olmayan site kullanıcılarının "Tavsiye Et" seçeneği ile 3. kişilere internet sitesi e-posta sistemi üzerinden gönderdikleri mesajlar otomatik olup, metin içeriğine yapılan eklemelerden EDENRED sorumlu değildir. 
EDENRED, Websitesi üzerinde ve Websitesi’yle ilişkili olarak doğrudan kendisi tarafından sağlanmayıp, Websitesi’ni kullanan kişiler tarafından sağlanan içerikleri kontrol etmekle veya içerikle ilgili hukuka aykırı bir faaliyet ya da durumun bulunup bulunmadığını araştırmakla yükümlü olmayıp, söz konusu içeriklere ilişkin hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.
Firma/Kişiler, Kullanıcı ve Websitesi’ni kullanan kişiler, Sözleşme’ye aykrı davranışları, kullandıkları içerikler, marka ve logolar, hukuka aykırı eylemleri nedeniyle EDENRED’in uğradığı zararları ve Websitesi’ni kullanan diğer kimselerin uğradığı zararları tazmin etmeyi kabul ve taahhüt eder.

Gizlilik Prosedürü 
Websitesi’ne kayıt olurken, paylaşmış olduğunuz kişisel bilgileriniz kendi veri tabanımızda güvenli bir şekilde saklanacak olup, yasal olarak zorunlu olan ve Edenred’in hukuki yükümlülüğünü yerine getirmesi için zorunlu olan durumlar haricinde 3. Kişi ve kurumlarla  paylaşılmayacaktır. 
EDENRED, aşağıda belirtilen kişisel bilgi toplama ilkelerine bağlı olarak, toplanmış olan her türlü bilginin ilgili birim tarafından alınan güvenlik önlemleri yoluyla saklanmasına, 3. kişiler tarafından yetkisiz olarak erişilmesine, kullanılmasına, değiştirilmesine tahrip olunmasına karşı gerekli gayreti göstermeyi amaçlamaktadır. 
Firma’nın/Kişi’nin program kapsamında ilettiği tüm bilgilerin doğruluğundan veya hatalı olmasından ötürü EDENRED’in hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. 
Kayıt işlemleri aşağıda belirtilen şekilde yürütülmektedir. 
o Kayıt yapıldığı zaman, kullanıcı profili oluşturulacaktır. Profil şirket veri tabanında gizlilikle tutulmaktadır.
o Bilgi gönderiminde kullanılan pek çok form iletme esnasında şifrelenerek SSL “Secure Sockets Layer (SSL) şifre çözme teknolojisi” ile korunmaktadır. 
o Veri, EDENRED’e ulaştıktan sonra da her zaman esas olan sıkı güvenlik ve gizlilik standartlarında korunmaktadır. SSL'den faydalanabilmek için tarayıcının SSL'i destekliyor olması ve SSL seçeneğinin aktif hale getirilmiş olması gerekmektedir. 
Kayıt yapılan bilgiler ancak “Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni”nde belirtilmekte olan amaçlarla ve kapsamda kullanılır. 
Tarafınızca 3.kişilere ait kişisel verilerin paylaşılması durumunda, ilgili kişileri aydınlatmak ve gerekli durumlarda açık rızalarını almak 6698 s. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca sizin sorumluluğunuzdadır. İlgili aydınlatmanın ve gerekli açık rızanın “Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni”nde belirtilen amaçları kapsaması gerekmektedir. 

Program Kullanım Koşulları 
Websitesi’nde sunulan hizmetlere, kaynaklara ve site içeriğinin belirli bir bölümüne ya da tümüne erişmek için, kullanıcılardan kayıt/kimlik bilgilerini sağlamaları ve siteye giriş yapmaları istenmektedir. Websitesi’nde yer alan hizmetlerin ve site içeriğinin tam ve gereği gibi verimli şekilde kullanılması için, kullanıcının sağladığı tüm kayıt bilgilerinin doğru, gerçek, güncel ve eksiksiz olması ve bu şekilde kalması bir zorunluluktur. Firma/Kişi kayıt bilgilerinde meydana gelebilecek her türlü değişikliği derhal EDENRED’e Websitesi’nde yer alan iletişim bilgileri üzerinden bildirmeyi kabul ve taahhüt eder. Kullanıcı, şifresinin güvenliğinden, şifre kayıp/çalıntı işlemlerinden dolayı meydana gelebilecek her türlü zarardan bizzat kendisi sorumludur. 

EDENRED Sorumlulukları 
Sistem üzerinde meydana gelebilecek her türlü teknik aksaklık ve sair sorunlardan dolayı doldurulan formların ulaşmaması durumunda EDENRED’in sorumluluğu yoktur. 
EDENRED, sistem üzerinde meydana gelebilecek teknik aksaklık ve sorunları gidermek veya EDENRED’e yapılan tavsiye ve önerileri yerine getirilmek konusunda herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır
Firma/Kişi, Websitesi içerisinde hukuki veya cezai yaptırıma neden olabilecek herhangi bir bilgiyi aktarmamakla ve bu sebeple bu site aracılığıyla kamu düzenine aykırı veya lekeleyici yasadışı bilgileri ifşa etmemekle yükümlüdür. Firma/Kişi, Websitesi içerisinde sağladığı içerikten EDENRED’e, resmi mercilere ve üçüncü kişilere karşı münhasıran kendisinin sorumlu olduğunu kabul ve beyan eder.
Firma’nın/Kişi’nin program kapsamında ilettiği tüm bilgilerin doğruluğundan veya hatalı olmasından ve hatalı bilgi nedeniyle Firma’nın/Kişi’nin uğradığı zararlardan ötürü EDENRED’in hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 
Şifreler Ve Kullanıcı Kaydı Hesap Detayları 
Şifreler harf ve rakamlardan oluşmalıdır, güvenli bir şekilde saklanmalıdır ve periyodik olarak değiştirilmelidir. 
Kullanıcı kendi şifresini, kimliğini ve diğer bilgilerini (varsa) ve kullanıcı hesabı altındaki tüm diğer etkinliklerinin gizliliğini korumakla sorumludur. Kullanıcı hesabının her türlü izinsiz kullanımı ya da diğer güvenlik kurallarının ihlal edilmesi gibi durumları, derhal EDENRED’e bildirilmelidir. Şifrenin güvenliğinden, şifre kayıp/çalıntı işlemlerinden dolayı meydana gelebilecek her türlü zarardan Kullanıcı münhasıran sorumludur. 
Kayıtlar ve/veya Ticket Online Express aboneliği kişiye özeldir. Hesap adı, kimliği ya da şifre başka kişilere açıklanmamalı, üçüncü kişilere kullandırılmamalıdır. Hesap adı ve parolanın üçüncü kişilerle paylaşımı, kayıt ve/ veya Ticket Online Express aboneliğinin sonlandırılmasına neden olabilir ve sona erdirme sonucunda para iadesi yapılmaz; sonlandırma nedeniyle EDENRED’ten tazminat talepleri dahil olmak üzere herhangi bir talepte bulunulamaz. 

Bize Ulaşın Üzerinden Gönderilen Uygunsuz E-postalar 
EDENRED Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına, Türk hukukuna, kamu düzeni ve genel ahlak kurallarına göre kendi takdiri uyarınca uygunsuz olarak nitelendirdiği kullanıcı içeriğinin veya ya da yetkili bir makamın talebi doğrultusunda herhangi bir kullanıcı içeriğinin Websitesi’nde, yayınlanmasını, yüklenmesini, postalanmasını, gönderilmesini, paylaşılmasını ve saklanmasını kendi tek taraflı kararıyla her zaman engelleyebilir ve yasaklayabilir. 

Site Servisleri ve Site İçeriği İle İlgili Hükümler 
EDENRED Websitesi’nin hizmet vermesi için özen gösterecektir ancak işbu Websitesi’nde yer alan servislerin sürekli olarak temin edilebileceği, kesintiye uğramayacağı, hatasız olacağı, aksaklıkların hemen düzeltileceği veya 3. şahıs kurumlara ait linklerin ve bağlantılı sunucunun virüs ya da zararlı bileşenler içermeyeceği konusunda garanti verememektedir. 
Websitesi üzerinde flash içerikli çalışmalar da bulunmaktadır. Dolayısıyla flash player olmayan kullanıcılar ilgili programı indirmek durumunda kalabilirler. Bu durumda, söz konusu ve benzer YAZILIM İNDİRMELERİ’nden kaynaklanacak zararlardan, indirilen yazılımlardan, bu yazılımların indirilmek üzere barındırıldığı platformlardan, söz konusu üçüncü kişi yazılımlarından EDENRED’in hiçbir sorumluluğu bulunmadığını ve bu kapsamda EDENRED’den hiçbir sair talepte bulunulamayacağını kullanıcılar kabul eder. 

Son Hükümler 
Taraflar, EDENRED’in grup şirketlerine yapacağı devirler saklı kalmak kaydıyla, işbu Sözleşme’den doğan hak ve yükümlülüklerini üçüncü kişilere devretmeyeceklerini kabul ve taahhüt ederler.
EDENRED tarafından yapılacak yazılı bildirimler, hangisi daha önceyse Websitesi’nde ilan edildiği tarihte veya Websitesi’ne kayıtlı e-posta adresine gönderildiği tarihte yapılmış kabul edilecektir.
İşbu Sözleşme ilişkisinden doğabilecek veya Websitesi’ne erişim sağlanması, Websitesi’nin kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek her türlü ihtilaf halinde, öncelikle dostane çözüm yollarına başvurulacak, sonuç alınamaması halinde, İstanbul Merkez (Çağlayan) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır. Taraflar, Sözleşme’den doğabilecek ihtilaflarda EDENRED’in elektronik kayıtları da dahil olmak üzere her türlü defter ve kayıtlarının bağlayıcı ve geçerli delil kabul edileceğini kabul ederler.
Üye dilediği zaman üyeliğini sonlandırarak, işbu Sözleşmeyi feshedebileceği gibi, EDENRED de tek taraflı biçimde dilediği zaman üyeliği iptal ederek, işbu Sözleşmeyi sona erdirebilecektir.
EDENRED’in işbu Sözleşme’den doğan herhangi bir hakkını süresinde veya hiç kullanmaması, EDENRED’in söz konusu haktan feragat ettiği şeklinde yorumlanamaz.
İşbu Sözleşme’nin hükümlerinden bazılarının yetkili bir makam tarafından geçersiz kılınması durumunda Taraflar, Sözleşme’nin ve Sözleşme’deki diğer hükümlerin söz konusu geçersizlikten etkilenmeyeceğini kabul ederler.

Websitesi’ne giriş yapan ve/veya Üye olan herkes, işbu Sözleşme’yi kabul etmiş sayılacak ve şartlarına uymakla yükümlü olacaktır. 
 

 
X
Bu web sitesinde, web sitesinin işleyişi için gerekli olan ve deneyimlerinizi geliştirmek amacıyla tasarlanmış çerezlerden faydalanılmaktadır. Kullandığımız çerezleri buradan görüntüleyebilirsiniz. Çerezlerin kullanımından memnunsanız lütfen web sitemizde gezinmeye devam edin. Çerez ayarlarınızı kullandığınız tarayıcının araçlarından değiştirebilirsiniz.