Site Kullanım Koşulları

Websitesi Kullanım Koşulları

 

Web sitesinin sahibi Edenred Türkiye olup, site üzerinde her tür düzenleme, değişiklik, kullanım ve tasarruf yetkişi yalnızca Edenred Türkiye’ye aittir. Lütfen siteyi kullanmadan önce kullanım koşulları sözleşmesini dikkatle okuyunuz. 

 

Tanımlar;

 

EDENRED; Edenred Türkiye

Edenred Kurumsal Çözümler A.Ş.

Boğaziçi Kurumlar V.D. 9470043431  

Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cad. Vadi İstanbul Park Sitesi 7B Blok No:7C İç Kapı No:10 34485 Sarıyer, İstanbul

 

Web sitesi: https://express.ticket.com.tr/

 

Kişi/firma; Edenred tarafından veya üyeler tarafından temas kurulmuş, kayıt işlemleri sisteme alınmış gerçek veya tüzel kişiler.

 

Genel Koşullar

 • İşbu web sitesi üzerinde her tür, kullanım ve tasarruf yetkisi EDENRED’e ait olup, siteye girmek ve sunulan hizmetleri/modülleri kullanmakla sitenin kullanım ve sözleşme kurallarını kabul etmiş bulunuyorsunuz.  EDENRED işbu site ve site uzantısında, sözleşme şartları da dahil olmak üzere, mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın yeniden organize etme, değiştirme ve yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler web sitesinde yayım anında yürürlüğe girer. 

 • İşbu websitesine girilmesi veya web sitenin kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek her tür ihtilaf Türk kanunlarına tabi olup, ihtilafların çözümünde İstanbul Mahkemeleri münhasıran yetkilidir. 

 • EDENRED  websitesinde mevcut olan bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sürekli şekilde kontrol etmektedir. Ancak tüm itinalı çalışmaya rağmen, web sayfalarındaki bilgiler fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir, bundan dolayi meydana gelebilecek zararlardan sorumluluk kabul etmemekteyiz. 

 • EDENRED sistemin sağlıklı işlemesi ve güvenliği için mevcut şartlar dahilinde gereken önlemleri almaktadır. Ancak alınan bu önlemlere rağmen kusur, ağır ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi, kullanılması ve benzeri diger tüm durumlardan meydana gelebilecek her türlü zarardan dolayı herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. 

Web Sayfalarına Link Verilmesi

 • Bu web sitesi üzerinden başka sitelere link verilmesi mümkündür. EDENRED link verilen sayfalardaki bilgilerin doğruluğunu garanti etmemekte, bu yönde herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır. Bu siteleri kullanımla doğabilecek zararlar kullanıcının kendi sorumluluğundadır. 
 • EDENRED bu tür link verilen sayfalara erişimi, kendi yazılı muvafakatına bağlayabileceği gibi  uygun görmeyeceği linklere erişimi haber vermeksizin her zaman kesebilir.

Fikri Mülkiyet Haklarına İlişkin Uyarı

 • Web sitesi’nin sahibi tüm içerikleriyle birlikte Edenred’dir. Bu sayfada bulunan bilgiler, yazılar, resimler, markalar, logolar, sloganlar, yazılım ve diğer işaretler ile sair Fikri Mülkiyet Haklarına ilişkin bilgilerin korunmasına yönelik programlarla, sayfa düzeni ve işbu web sayfasının sunumu EDENRED’in ya da EDENRED’in lisans aldığı/sağladığı kuruluşların mülkiyetindedir. 
 • Web sitesinde yer alan eserlerin ve bilgilerin tüm mali hakları (işleme, çoğaltma, yayma, temsil ve umuma arz) tamamen EDENRED’e aittir ve kısmen de olsa bu hakların kullanılması ancak ticari olmayan kişisel amaçlarla mümkündür. 

Sorumlulukların Sınırlandırılması

 • EDENRED  websitesi içerisinde yer alan her türlü yazılı ve görsel içeriği güncel tutmak adına gereken ihtimamı gösterecektir ancak işbu içeriklerden kaynaklanacak sair zarardan ağır ihmali dışında sorumlu tutulamaz. 
 • Sistemimize kayıtlı olan veya olmayan site kullanıcılarının "Tavsiye Et" seçeneği ile 3. kişilere internet sitesi e-posta sistemi üzerinden gönderdikleri mesajlar otomatik olup, metin içeriğine yapılan eklemelerden EDENRED sorumlu değildir. 

Gizlilik Prosedürü

 • Web sitemize kayıt olurken, paylaşmış olduğunuz kişisel bilgilerinizin tarafımızdan, faaliyetlerimize yönelik aşağıda belirtilen amaçlar doğrultusunda kullanılmasına izin vermiş bulunmaktasınız. Bu bilgiler kendi veri tabanımızda güvenli bir şekilde saklanacak olup, 3. Kişi ve kurumlarla izniniz dışında kesinlikle paylaşılmayacaktır.
 • EDENRED, aşağıda belirtilen kişisel bilgi toplama ilkelerine bağlı olarak, toplanmış olan her türlü bilginin ilgili birim tarafından alınan güvenlik önlemleri yoluyla saklanmasına, 3, kişiler tarafindan yetkişiz olarak erişilmesine, kullanılmasına, değiştirilmesine tahrip olunmasına karşı gerekli gayreti göstermeyi amaçlamaktadır.
 • Firmanın program kapsamında ilettiği tüm bilgilerin doğruluğundan veya hatalı olmasından ötürü EDENRED’in hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. 
 • Kayıt işlemleri aşağıda belirtilen şekilde yürütülmektedir.
  • Kayıt yapıldığı zaman, kullanıcı profili oluşturulacaktır. Profil şirket veri tabanında gizlilikle tutulmaktadır.
  • Bilgi gönderiminde kullanılan pek çok form iletme esnasında şifrelenerek SSL “Secure Sockets Layer (SSL) şifre çözme teknolojisi” ile korunmaktadır.
  • Veri, EDENRED’e ulaştıktan sonra da her zaman esas olan sıkı güvenlik ve gizlilik standartlarında korunmaktadır. SSL'den faydalanabilmek için tarayıcının SSL'i destekliyor olması ve SSL seçeneğinin aktif hale getirilmiş olması gerekmektedir.
 • Kayıt yapılan bilgiler ancak belirtilmekte olan amaçlarla kullanılır:
  • Hesapların işleme konulması ve yönetilmesi,
  • Hizmetler ve ilgili ürünlerin pazarlanması,
  • İşlemlerle ilgili istatistiklerin yapılabilmesi ve bağlantıların devamını sağlayabilmek için bağlantı listelerinin oluşturulması, site kullanımı ile ilgili ticari istatistik ve analizlerin biraraya getirilmesi,
  • Firma bilgilerinin siteye girişinin yapılması,
  • Kimlik, doğrulama ve kayıt oluşturulması ve EDENRED’in söz konusu hizmetleri daha sağlıklı bir şekilde sunmasına yönelik gercekleştireceği her türlü iletişim.

Program Kullanım Koşulları

 • Bu web sitesinde  sunulan hizmetlere, kaynaklara ve site içeriğinin belirli bir bölümüne ya da tümüne erişmek için, kullanıcılardan kayıt/kimlik bilgilerini sağlamaları ve siteye giriş yapmaları istenmektedir. Web sitesinde yer alan hizmetlerin ve site içeriğinin tam ve gereği gibi verimli şekilde kullanılması için, kullanıcının sağladığı tüm kayıt bilgilerinin doğru, gerçek, güncel ve eksiksiz olması ve bu şekilde kalması bir zorunluluktur. Firma kayıt bilgilerinde meydana gelebilecek her türlü değişikliği derhal EDENRED’e web sitesinde yer alan iletişim bilgileri üzerinden bildirmeyi kabul eder. Kullanıcı, şifresinin güvenliğinden, şifre kayıp/çalıntı işlemlerinden dolayı meydana gelebilecek her türlü zarardan bizzat kendi sorumludur.

EDENRED Sorumlulukları

 • Sistem üzerinde meydana gelebilecek her türlü teknik aksaklık ve sair sorunlardan dolayı doldurulan formların ulaşmaması durumunda EDENRED’in sorumluluğu yoktur.
 • Firma, websitesi içerisinde hukuki veya cezai yaptırıma neden olabilecek herhangi bir bilgiyi aktarmamakla ve bu sebeple bu site aracılığıyla kamu düzenine aykırı veya lekeleyici yasadışı bilgileri ifşa etmemekle yükümlüdür. 
 • Firmanın program kapsamında ilettiği tüm bilgilerin doğruluğundan veya hatalı olmasından ötürü EDENRED’in hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. 

Şifreler Ve Kullanıcı Kaydı Hesap Detayları

 • Şifreler harf ve rakamlardan oluşmalıdır, güvenli bir şekilde saklanmalıdır ve periyodik olarak değiştirilmelidir. 
 • Kullanıcı kendi şifresini, kimliğini ve diğer bilgilerini (varsa) ve kullanıcı hesabı altındaki tüm diğer etkinliklerinin gizliliğini korumakla sorumludur. Kullanıcı hesabının her türlü izinsiz kullanımı ya da diğer güvenlik kurallarının çiğnenmesidurumları, hemen EDENRED’e bildirilmelidir. Kullanıcı, şifresinin güvenliğinden, şifre kayıp/çalıntı işlemlerinden dolayı meydana gelebilecek her türlü zarardan bizzat kendi sorumludur.
 • Kayıtlar ve/veya Ticket Online Express aboneliği kişiye özeldir. Hesap adı, kimliği ya da şifre başka kişilere açıklanmamalıdır. Hesap adı ve parolanın üçüncü kişilerle paylaşımı, kayıt ve/veya Ticket Online Express aboneliğinin sonlandırılmasına neden olabilir ve sona erdirme sonucunda para iadesi yapılmaz. 

Bize Ulaşın Üzerinden Gönderilen Uygunsuz E-postalar

 • EDENRED Turkiye Cumhuriyeti Kanunları, kamu düzeni ve genel ahlak kurallarına paralel olarak  uygunsuz olarak nitelendirdiği kullanıcı içeriğinin  websitesinde, yayınlanmasını, yüklenmesini, postalanmasını, gönderilmesini, paylaşılmasını ve saklanmasını kendi tek taraflı kararıyla her zaman engelleyebilir ve yasaklayabilir. 

Site Servisleri ve Site İçeriği İle İlgili Hükümler

 • EDENRED websitesinin kesintisiz olarak hizmet vermesi icin gereken özeni gösterecektir ancak işbu web sitesinde yer alan servislerin sürekli olarak temin edilebileceği, kesintiye uğramayacağı, hatasız olacağı, aksaklıkların hemen düzeltileceği veya 3. Şahıs kurumlara ait linklerin ve bağlantılı  sunucunun virüs ya da zararlı bileşenler içermeyeceği konusunda garanti verememektedir. 
 • Web sitesi üzerinde flash içerikli çalışmalar da bulunmaktadır. Dolayısıyla flash player olmayan kullanıcılar ilgili programı indirmek durumunda kalabilirler. Bu durumda, soz konusu ve benzer YAZILIM İNDİRMELERİ’nden kaynaklanacak zararlardan, EDENRED’in hiçbir sorumluluğu bulunmadığını, ve bu kapsamda EDENRED’den hiçbir sair talepte bulunulamayacağını kullanıcılar kabul eder.  


KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI HAKKINDA AYDINLATMA METNİ 

 

İşbu Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni, veri sorumlusu sıfatıyla faaliyet gösteren ve Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cad. Vadi İstanbul Park Sitesi 7B Blok No:7C İç Kapı No:10 34485 Sarıyer, İstanbul adresinde mukim Edenred Kurumsal Çözümler A.Ş. (“Edenred”) tarafından aşağıdaki konularda bilgilendirilmenizin sağlanması amacıyla hazırlanmıştır;
 1. Edenred’in ne tür kişisel veriler topladığını belirtmek,
 2. Bu kişisel verilerin nasıl kullanıldığını belirtmek,
 3. Edenred’in kişisel verilerinizi kimlerle paylaşabileceğini açıklamak,
 4. Edenred’in işlediği kişisel verileriniz üzerindeki haklarınızın neler olduğunu ve bu hakları nasıl kullanabileceğinizi açıklamak ve,
 5. Her türlü taleplerinize dair tarafımızla iletişim imkanlarınızı açıklamak
 
I. İŞLENEN KİŞİSEL VERİLER 

İlgili Kişi

Kişisel Veriler

Verilerin Elde Edildiği Platform(lar)

Kullanıcı

Ad, Soyad, E-Posta ve Cep Telefonu Numarası

www.edenred.com.tr

Ticket Türkiye IOS ve Android Uygulaması

Müşteri

Ad, Soyad, T.C. Kimlik Numarası, E-Posta Adresi, Telefon Numarası, Doğum Tarihi, Bulunduğu İl, Unvan, Cinsiyet 

www.edenred.com.tr; 
www.online.ticket.com.tr
www.express.ticket.com.tr 

Üye Kuruluş

Ad, Soyad, T.C. Kimlik Numarası, E-Posta Adresi, Telefon Numarası, Unvan, Cinsiyet, Doğum Tarihi, İl

www.edenred.com.tr

www.onerkazan.com.tr Üyesi

Ad, Soyad, E-Posta Adresi ve Telefon Numarası

www.onerkazan.com.trII. KİŞİSEL VERİ İŞLEME AMACI VE İŞLEMENİN HUKUKİ DAYANAĞI

Yukarıdaki tabloda belirtilmiş olan kişisel veriler, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”)’nın;
 

1. 5.maddesinin 2.fıkrasının c bendi uyarınca sözleşmenin kurulması ve ifası için zorunlu olması hukuki sebebine dayalı olarak;
  • Sunulan hizmetlerin (ürün siparişi, teslimat yönetimi, bakiye görüntüleme vb.) yönetiminin yapılabilmesi,
  • Üye bilgilerinin toplanması ve destek faaliyetlerinin yürütülmesi, 
  • Araştırma ve analiz ya da yeni ürün/hizmet geliştirme faaliyetlerinin yürütülebilmesi, 

2. 5.maddesinin 1.fıkrası uyarınca açık rızanıza dayalı olarak
  • Edenred ve Edenred Üye Kuruluş’larının hizmetlerinin tanıtımının yapılabilmesi, 
  • Edenred.com.tr kapsamında ve kapsamı dışında kalan fakat Edenred ile sözleşme ilişkisi bulunan üçüncü kişiler tarafından sunulan hizmetlere ilişkin pazarlama, promosyon, tanıtım, reklam faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla;
3. 5.maddesinin 2.fıkrasının ç bendi uyarınca veri sorumlusunun hukuki yükümlülüğünü yerine getirmesi için zorunlu olması hukuki sebebine dayalı olarak;
  • 5651 sayılı kanun uyarınca trafik bilgisinin tutulabilmesi amacıyla; 
bilgi güvenliği tedbirleri de alınarak işlenmektedir


III. KİŞİSEL VERİLERİNİZİN AKTARILMASI
Kişisel Verileriniz; bir kanuni yükümlülük bulunması veya mahkeme kararı ile talep edilmesi veya idari bir makamın talepte bulunması halinde talepte bulunan mahkeme ve idari makam ile paylaşılabilecektir. 

Bununla birlikte, belirtilen platformlar üzerinden sağlamış olduğunuz Kişisel Verileriniz ilgili platform kapsamında veya Edenred Kurumsal Çözümler A.Ş. ve iştirakleri tarafından sunulan diğer hizmetlere ilişkin işbu metinde yer alan işlenme amaçlarının yerine getirilmesi amacıyla;

 1. KVKK’nın 5.maddesinin 2. Fıkrasının f bendi uyarınca temel hak ve özgürlüklerinize zarar vermemek kaydıyla Edenred’in meşru menfaati gerektirdiği için;
  • Edenred’in global yapısı gereği yönetiminin yapılabilmesi amacıyla Edenred’in yurt içinde ve yurt dışında bulunan diğer grup şirketlerine
 2. KVKK’nın 5.maddesinin 1.fıkrası uyarınca açık rızanıza dayalı olarak;
  • Sizlere sunulan kampanya vb. tanıtım faaliyetlerinin yerine getirilmesi amacıyla gerekli işlemlerin yapılabilmesi için reklam ve medya ajanslarına ve Edenred ile hizmet ilişkisi içerisinde bulunan yurt içinde veya yurt dışında faaliyet gösteren tedarikçi ya da Üye Kuruluş gibi diğer üçüncü kişilere
aktarılabilecektir.


IV. KİŞİSEL VERİLERİNİZİN TOPLANMA YÖNTEMLERİ
Sağlamış olduğunuz veriler, Ticket Türkiye IOS ve Android platformu, www.edenred.com.tr, www.online.ticket.com.tr, www.onerkazan.com.tr, www.express.ticket.com.tr veya diğer platformlar vasıtasıyla elektronik ortamda toplanmaktadır. 


V. KİŞİSEL VERİLERİNİZLE İLGİLİ HAKLARINIZ
Kişisel verilerin korunmasına ilişkin mevzuat kapsamında:
 •  
  • Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme, 
  • Kişisel verilerinizin işlenmesi halinde buna ilişkin bilgi talep etme,
  • Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, 
  • Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, 
  • Kişisel verilerinizin eksik veya yanlış işlenmiş olması ya da değişmesi halinde bunların düzeltilmesini isteme,
  • 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nda öngörülen koşullara uygun olarak kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme, 
  • Eksik veya yanlış olarak işlenmiş kişisel verilerinizin düzeltildiğinin ve kişisel verilerinizin silindiğinin yahut yok edildiğinin kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
  • İşlenen verilerinizin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonuç ortaya çıkmasına itiraz etme, 
  • Kişisel verilerinizin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde zararın giderilmesini talep etme hakkınız bulunmaktadır. 
Yukarıda yer alan haklarınızı kullanmak için yazılı olarak Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cad. Vadi İstanbul Park Sitesi 7B Blok No:7C İç Kapı No:10 34485 Sarıyer, İstanbul adresine veya 0947004343100016.edenred@hs02.kep.tr kayıtlı elektronik posta adresine veya sistemimizde kayıtlı bulunan elektronik posta adresi olması halinde bilgi-tr@edenred.com elektronik posta adresine elektronik posta yoluyla müracaat edebilirsiniz. Başvurunuzun ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde, Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen tarifedeki ücret alınabilecektir. 

Kişisel verilerinizin değiştirme, güncelleme ve/veya silme işlemlerini Edenred’e ait web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden hesabınıza erişerek de yapabilirsiniz. 
 

VI. KİŞİSEL VERİLERİN SAKLANMASI VE KORUNMASINA İLİŞKİN ÖNLEMLER
Kişisel verilerin korunması ve güvenli bir ortamda saklanması bizim için son derece önemli bir konudur. Bu sebepten kişisel verileriniz, uluslararası standartlarda ve tüm teknik gerekliliklere sahip bir alt yapıda, üst düzey güvenlik önlemlerinin kullanıldığı sistemlerde saklanmaktadır. Bu saklama alanları, Edenred’in sözleşme ilişkisiyle bağlı olduğu şirketlerce, yurt içi/yurt dışında yerleşik depolama alanlarında mevcut olabileceklerdir.

VII. İLETİŞİM TERCİHİ 
Kullanıcılar, iletişim kanalı tercihlerini Edenred’e ait web sitesinden veya mobil uygulama üzerinden hesaplarına giriş yaparak ya da 444 22 66 numaralı çağrı merkezini arayarak her zaman güncelleyebilirler. Verdiğiniz iletişim iznini tamamen kaldırmak ve hiçbir kanalla tarafınıza herhangi bir ileti göndermemizi istemiyorsanız bu talebinizi veritercihi@ticket.com.tr adresine e-posta göndererek iletebilirsiniz.  

Kullanıcılar; kişisel verilerin korunması ve izinli iletişimle ilgili her türlü taleplerini ve sorularını yazılı olarak Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cad. Vadi İstanbul Park Sitesi 7B Blok No:7C İç Kapı No:10 34485 Sarıyer, İstanbul adresine veya 0947004343100016.edenred@hs02.kep.tr kayıtlı elektronik posta adresine veya sistemimizde kayıtlı bulunan elektronik posta adresi olması halinde bilgi-tr@edenred.com elektronik posta adresine elektronik posta yoluyla iletebilirler. Söz konusu talepleriniz ve sorularınız 30 (otuz) gün içerisinde değerlendirilerek, talebinizin sonucu ile ilgili olarak size bilgi verilecektir. 
 

 
X
Bu web sitesinde, web sitesinin işleyişi için gerekli olan ve deneyimlerinizi geliştirmek amacıyla tasarlanmış çerezlerden faydalanılmaktadır. Kullandığımız çerezleri buradan görüntüleyebilirsiniz. Çerezlerin kullanımından memnunsanız lütfen web sitemizde gezinmeye devam edin. Çerez ayarlarınızı kullandığınız tarayıcının araçlarından değiştirebilirsiniz.